
PROČ TRHY SLEZSKÁ?
Z vlastní občanské iniciativy a z touhy po oživení městské části Slezská Ostrava jsme se na jaře roku 2024 rozhodli začít pořádat Trhy Slezská, které s radostí označujeme za "sousedské."
Trhy vznikly z potřeby, kterou opakovaně vyjadřovali sami obyvatelé, tedy že v této části města chybí společenský život, že není kde a proč se potkávat. Naším cílem je tuto potřebu naplňovat dlouhodobě, s ohledem na místní kontext, možnosti i zájem komunity. Projekt má oživit veřejný prostor, dát mu nový význam a vtisknout do něj pravidelný rytmus: drobné, ale důležité momenty, které dávají životu v této městské části větší smysl.
Děkujeme, že jste u toho s námi!
Tým Trhy Slezská
GRANT NADACE VIA
V roce 2025 jsme dostali grant od Nadace Via z programu Místo, kde žijeme, který podporuje aktivní lidi, kteří chtějí změnit k lepšímu místo, kde žijí. Cílem projektu je, aby se lidé více zajímali o veřejný prostor, podíleli se na zlepšování sousedských vztahů, navzájem si důvěřovali, přispívali k soběstačnosti místních společenství a vytvářeli si hlubší vztah ke krajině. Peníze z grantu jsme využili na zlepšení technického zázemí trhů. Děkujeme!
